Sosyal Medyada Biz}

Asma Tavan Sistemleri

(Clip-in) Metal  Asma Tavan Sistemleri

Clip-in asma tavan sistemleri dış etkenlere, neme ve suya dayanıklıdır. Clip-in asma tavan sistemleri yıkanabilir, boyanabilir, silinebilir olması ve ekonomik ömrünün uzun olması nedeni ile en çok terch edilen asma tavan çeşitleri arasındadır.

Clip-in sistemi alüminyum veya sıcak daldırma galvaniz saçlardan üretilmektedir. Paneller elektrostatik toz boya ile boyalıdır, boya yüzeyleri oldukça temiz ve düzgündür.

Clip-in sisteminde tavan taşıyıcı profilleri gizlidir dışarıdan görünmez. taşyünü karolam sistemlere göre estetik ve sade bir görünüme sahiptir. Tüm clip-in panelleri istenildiğinde birbirinden tamamen bağımsız bir şekilde özel bir aparat aracılığı ile sökülebilirler. Böylece tavan içerisindeki mevcut elektrik veya su tesisatına kolayca erişim sağlanarak gerekli müdahalelerin yapılmasına imkanı sağlar.

Clip-in asma tavan sistemleri özellikle ıslak yani nemin ve suyun yoğun olduğu yerlerde daha çok tercih edilirler, clip-in asma tavan sistemlerinin tercih edildiği yerler banyo, tuvaletler, çamaşırhaneler, restaurantlar, otel mutfakları, alışveriş merkezleri ve mağazalar, bankalar, havaalanları ve kafeterya gibi mekanlarda çokça tercih edilmektedirler.

Metal asma tavan sistemleri dışarıdan gelecek darbelere ve aşınmalara dayanıklıdır. Kolayca sökülüp takılabilir, nemden ve rutubetten etkilenmezler, boyanabilir, silinebilir, dayanıklılık olarak uzun ömürlüdürler. Clip-in asma tavan sistemi elektrik tesisatı ve aydınlatma sisteminin montajı için ihtiyaca göre delinebilir, metal asma tavan sistemin için özel tasarlanmış clip-in aydınlatma armatürleri tavana çok kolay dahil edilebilir veya gerektiğinde iptal edilebilirler.

 

Taşyünü Asma Tavan Sistemleri (karolam)

Taşyünü asma tavan sistemleri T-24 galvaniz taşıyıcı sistemleriyle inşa edilen karolaja iskelete, karolam ve taşyünü plakaların karolaj iskelete üstten yerleştirilmesiyle oluşturulur. Karolam ve taşyünü sistemleri boya gerektirmezler, ısı yalıtımı, ses yalıtımı, akustik özelliklere sahiptir. Taşyünü asma tavan sayesinde havalandırma tesisatları, elektrik tesisatları, su ve hava tesisatları, bilgisayar kablolamaları ve mekanik tesisat sistemleri asma tavan içerisinden döşenebilir, Mevcut tesisatlarda herhangi bir arıza olması durumunda ise kolayca müdahale edebilmenize imkan sağlar.

Plastik Asma Tavan (Lambiri)

Plastik asma tavan lambirileri genellikler tert pvc malzemeden imal edilirler, maliyet olarak diğer asma tavanlara göre daha ekonomiktir. Kolay temizlenirler nemden, sudan etkilenmezler silinebilirler.