Sosyal Medyada Biz}

Neden Sineklik Yaptırmalıyım?

Neden Sineklik Yaptırmalıyım?

Sinekler ile ilgili olarak bilinmesi gereken bir takım gerçekler vardır ve bunlara kısaca göz atacak olursak;

Yalnızca sivrisineklerde dişi sinekler insanları ısırarak kanı ile beslenmektedir. Erkek sinekler ısırmamaktadır. Sivrisinekler emiyor oldukları kanlar ile beraber kedi içerisinde yer alan larvalarını büyütmek amacı ile emdikleri kanları protein olarak kullanmaktadır.

Bir sivrisinek hareket eden avını yaklaşık olarak altı metre gibi bir uzaklıktan tanıyabilir ve böylece onu iyi bir şekilde avlayabilmek için harekete geçer. Bilinmesi gereken en önemli etkenlerden bir tanesi sinekler ortalama olarak tek sefer 300 adet yumurta bırakırlar ve çok hızlı bir şekilde üremesi sağlanır.

Sivrisineklerin yumurtalarının kuruması bile içeriğindeki yavrunun beş sene boyunca yaşamasına sebebiyet verebilmektedir. Ortalama olarak hayatlarında 300 km kadar bir yol kat ediyor olan sinekler ortalama olarak 500 defa bir yerlere çarparlar.

Biraz da karasinekler ile ilgili olarak bilgi verecek olursak hem etçil hem de otçul bir yapıya sahip olması ile bilinmekte olan karasinekler ayakları ile tat alma duygusuna sahiptir ve her bir nesneyi yaklaşık olarak 6000 adet görüyor olan karasinekler 360 derecelik bir görüş açısına sahiptir.

Sineklerden geliyor olan bulaşıcı hastalıklar ve korunma yöntemleri;

Günümüzde birçok insan tarafından bilinmeyen bir takım gerçekler vardır. Sinekler sürekli olarak bir yerden bir yerlere hareket ediyor ve gezdikleri süre boyunca bir takım mikropları da beraberinde taşımaktadır. Sinekler günümüzde birçok alanda istilacı davranışlara sahiptir ve gıdaların üzerine konmaları halinde bütün mikropları bırakabilmektedir. İçeriğinde birçok hastalık ve mikrop taşıyor olan sinekler dolaştıkları yerlerden elde etmiş oldukları mikrobu yiyeceklere bulaştırmaktadır. Karasinek ile beraber kolera, dizanteri, hepatit, gıda zehirlenmesi, verem ve çocuk felci gibi birçok hastalık meydana gelebilmektedir. Üstelik bu hastalık bulaşıcı bir yapıya sahip olduğundan dolayı birçok alanda hızlı bir şekilde yayılabilmektedir. Sivrisinek ise bulaştırmakta olduğu hastalıklar bakımından karasineklere nazaran çok daha tehlikeli bir yapıya sahip olmaktadır. Beyin iltihabı, sıtma, ateşli hastalıklar, grip, sarıhumma, nil humması gibi pek çok tehlikeli ve bulaşıcı hastalığı da beraberinde getirmektedir. Sivri sinek ve kara sineklerin sebebiyet veriyor olduğu bu hastalıkların giderilmesi zaman almaktadır ve insan sağlığını olumsuz etkiliyor olmasının yanı sıra bulaşıcı bir etkiye sahip olduğundan dolayı da birçok insan için risk faktörü oluşturabilmektedir.

Bu ve bunun gibi sorunlardan korunmak için sadece bir sineklik tercih edebilir ve evinizi bu mikrop yuvası bir yapıya sahip olan hayvanlardan rahat bir şekilde koruma imkânına sahip olabilirsiniz. Tercih edeceğiniz sineklikler ince telli bir yapıya sahip olmalıdır. Sineklerin geçemeyeceği bir yapıya sahip olan bu sineklikler ile beraber rahat bir şekilde sizlerde evinizi istediğiniz anda havalandırabilir ve rahat bir şekilde yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Üstelik sineklerin meydana getiriyor olduğu bu bulaşıcı hastalık gibi risk faktörlerinden de rahat bir şekilde sıyrılma imkânına sahip olabilirsiniz.

Günlük olarak evinizi iyi bir şekilde havalandırmanız, iyi bir şekilde güneş almasını sağlamanız sizin ve ailenizin sağlığı için önem arz etmektedir. Bununla beraber bulaşıcı hastalıkların hızlı bir şekilde kişiden kişiye gidebiliyor olduğunu göz önünde bulundurarak çevrenizde yaşayan insanlara da zararınızın dokunmasını elbette ki istemezsiniz. Dolayısı ile bu durumu kontrol altına almak biraz da sizin elinizde gibi görünüyor.

Kullanmakta olduğunuz bir sineklik var ve bunu eğer kaldırdıysanız özellikle yaz mevsiminde tercih edebilirsiniz. Çünkü sineğin en bol olduğu mevsim ilkbahar ve yaz mevsimi olarak bilinmektedir. Birçok alanda dolaşabiliyor olan bu sinekler günümüzde insan sağlığına karşı zararlı etkileri bulunmaktadır.

Biliyoruz ki yalnızca dişi sivrisinekler ısırmaktadır ve insan kanı emerek protein almaktadır. Lakin bunun hemen akabinde meydana geliyor olan kızarıklık ile beraber o bölgede etkili bir kaşıntı meydana gelmektedir.

Dolayısı ile insanlara zarar veriyor olan sivrisineklerden kaçmak ya da tamamen kurtulabilmek için sineklik tercih edebilir ve rahat bir şekilde yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Aynı zamanda yaşamınız boyunca kullanacağınız bu ürün ile beraber rahat edebilirsiniz.

Sineklik tamiri ile ilgili olarak sizlere daima kaliteli bir hizmet sunuyor olan firmamızla iletişime geçerek en uygun koşullar altında çalışmaların yürütülmesini sağlayabilirsiniz.

Sineklik tercih edin çünkü;

  • Kullanacağınız sinelik ile beraber bulaşıcı hastalıklardan korunabilirsiniz.
  • Bir kez yaptırabilir ve uzun ömürlü bir şekilde kullanabilirsiniz.
  • Bakım gerektirmeden uzun süreli kullanımı mümkün olmaktadır.
  • Pek çok sineklik modeli vardır dolayısı ile beğendiklerinizi ya da size uygun olanları tercih edersiniz
  • Ekonomik fiyatlar ile sineklik alabilecek ve beklentilerinizi karşılayabileceksiniz.

Sizlere alanında yılların vermiş olduğu bilgi birikim ve tecrübeleri ile beraber hizmet veriyor olan ekibimiz daima müşteri memnuniyeti ilkelerini temel esas olarak almaktadır. Aynı zamanda insanların beklentilerini en iyi şekilde karşılamayı ön planda tutuyor ve profesyonel çözüm önerileri sunuyor. Böylelikle pek çok insanın öncelikli tercihleri arasında yerini alıyor.

TEKNİK DESTEK ALMAK İÇİN BİZİ ARAYIN

0 537 496 77 13

 

Sineklik Tamiri Hizmetimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Sineklik Modellerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız